Wiele z Was trzymało za mnie kciuki, wiele też pisało, że to nie możliwe, aby codziennie przez 90 dni dodawać wpisy. I wiecie co? Obie strony miały racje.

Systematyczność u lenia, a może brak czasu? Czy mi się udało, czy da się? Czy systematyczność została wypracowana i co zyskałam? 

CZYTAJ TAKŻE:
Systematyczność klucz do sukcesu – wyzwanie 90 dni

 

Statystyki porównanie

Matematyk ze mnie żaden, ale wg statystyk wujka gugla wszystko wzrosło do góry.

Pierwsze statystyki (od lewej) pokazują wartości po 90 dniach wyzwania:

systematyczność statystyki

Kolejny wykres to wzrost odsłon względem pierwszego dnia wyzwania:

podsumowanie odsłony

Ostatni wykres przedstawia wartość UU względem pierwszego dnia wyzwania:

unikalni użytkownicy

Może nie są to oszałamiające efekty, ale i tak jestem zadowolona.

1 dzień wyzwania

 • Odsłony: 621
 • UU: 310

90 dzień wyzwania

 • Odsłony: 2853
 • UU: 1690

Publikacja treści przez 90 dni

Skłamałabym, gdybym napisała, że mi się to udało. Zresztą sami zauważyliście, że nie podołałam temu, aby codziennie publikować wpis. Dlaczego? Nie miałam przygotowanych wcześniej wpisów, a codzienna praca po 12-14 godzin na kuchni skutecznie uniemożliwiała mi systematyczność. Wracając po dniówce w gastro, miałam tylko jeden cel: sen i wygodne łóżko. Zapewne, gdyby wpisy pojawiały się codziennie, wartości byłyby dużo wyższe. Mimo wszystko jestem zadowolona z wyników, jakie osiągnęłam.

Uważam, że po części mi się udało. Co zyskałam? Nowych czytelników, ciekawe współprace związane z copywritingiem. Nowy wygląd bloga i milion pomysłów na nowe wpisy.

Wyzwanie – eksperyment

To wyzwanie traktowałam, jako eksperyment. Tak naprawdę, rzadko zaglądam w statystyki, bo dla mnie liczby nie są najważniejsze. Cieszę się z każdej nowej osoby, z każdej która zostaje i z każdej, z którą wchodzę w interakcję. Jednak, po tym całym eksperymencie pozostanę przy publikacji 2 -3 wpisów w tygodniu.

Chwała wszystkim i głębokie ukłony, tym którzy codziennie publikują nowe wpisy.

 


A Wy, jak publikujecie swoje wpisy? Przygotowujecie kilkanaście wpisów wprzód, czy spontanicznie siadacie i piszecie? A może używacie narzędzi wspomagających pisanie i planowanie wpisów?
Podzielcie się w komentarzu, jak Wy to robicie?


 • ja aktualnie chcę pisać co 3 dni i myślę, że taka metoda także pomoże 🙂

 • Szacun za mega efekty 😉 Mi osobiści pisanie przychodzi ciężko, mam milion pomysłów i olbrzymi brak czasu. Ciężko mi wyrobić obecnie jeden wpis tygodniowo, a co dopiero codziennie 😉

  • Ja tam nie wiem, czy to są jakieś mega efekty, ale cieszę się, że jakiś tam skutek w działaniach jest. Jednak dla mnie te wszystkie UU itd. to drugorzędna sprawa.
   Oj ten brak czasu, to znam aż za dobrze 😉 Ale powiem Ci 1 dzień w tygodniu konsekwentnie przeznaczam na pisanie, kolejny na buszowanie po blogach i jakoś daje radę.
   No dobra… czasem zarywam nockę 😉

 • Wow! Nawet jeśli nie dałaś rady codziennie, to i tak jestem pod wrażeniem. Wyniki godne pozazdroszczenia, ale wypracowane niełatwo.
  My publikujemy bardzo rzadko z powodu braku czasu i dość rozbudowanych wpisów.
  Pozdrawiam ~Weronika

 • Od dłuższego czasu zamierzam się do napisania postów „na czarną godzinę”, które będę dodawać, gdy na czas nie napiszę czegoś nowego. Jednak nie dość, że ciężko znaleźć te parę godzin, by konkretnie do tego przysiąść, to na dodatek jestem typem „piszącej podczas uniesienia”. Muszę CZUĆ post, żeby przelać myśli na bloga.

  Niemniej, rzeczywiście regularne dodawanie treści pomaga w zdobywaniu czytelników, co widać po Twoich statystykach. Więc może i ja powinnam narzucić sobie podobne wyzwanie? 🙂

  Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny,
  Gosia z http://www.bialo-nabialym.blogspot.com/

Powiązane Posty

Lifestyle

Jak oszczędzić na remoncie pokoju? #z zakupoholiczki do sknery

Przygotowanie budżetu do remontu nie jednemu spędza sen z powiek. Często też, trzeba posilić się kredytem w przypadku remontu na większą skalę. Jednak są pewne sposoby, które pozwalają na zaoszczędzenie wydatków i obniżenie kosztów remontowych. Czytaj więcej…

Lifestyle

Jak odnowić stare meble? #DIY

Kiedy szykujemy się do zmiany wystroju naszego wnętrza, mamy dwie możliwości. Wyrzucić stare meble i zastąpić je nowymi prosto z salonu albo odnowić stare meble. Wybór zależy od naszego budżetu i od chęci do działania. Czytaj więcej…

Lifestyle

Jak urządzić mały pokój? – mieszkanie w bloku

Aranżacja wnętrz to ogromne pole do popisu dla naszej kreatywności i umiejętności. Urządzanie pomieszczeń może być przyjemnością, która po zakończonych pracach daje ogrom satysfakcji. Jeśli nie czujemy się na siłach, przeważnie korzystamy z usług doświadczonych Czytaj więcej…