*Według Hemingway'a powinieneś przeczytać wpis w 1 min i 57 sekund. Daj znać ile zajęło Ci czytanie. 

Obniżenie kosztów remontowych

Przygotowanie budżetu do remontu nie jednemu spędza sen z powiek. Często też, trzeba posilić się kredytem w przypadku remontu na większą skalę. Jednak są pewne sposoby, które pozwalają na zaoszczędzenie wydatków i obniżenie kosztów remontowych. Jedyne co musisz zrobić, to uzbroić się w czas, chęci i kreatywność. 

Przygotuj plan i zarys  oczekiwań poremontowych, kiedy będą już gotowe trzeba zrobić kosztorys biorąc pod uwagę różne źródła zaopatrzenia.

Ja od początku wiedziałam, że mam ograniczony budżet i niektóre meble będę odnawiać sama. Mój budżet remontowy wynosił 1500 zł. W tej kwocie musiałam w niecałych 8 metrach kwadratowych urządzić pięć mini pomieszczeń: biuro, salon/sypialnia, garderoba i biblioteczka. Nie było to łatwe, ale myślę, że się udało i wykreowałam sobie całkiem przytulne gniazdko.

Remont pokoju – kosztorys

Do swojego kosztorysu wybrałam 2 popularne sklepy oferujące meble takie same, jak te które odnawiałam i podobne do tych, które zamówiłam online. Przed zakupem nowych mebli (kanapa, biurko, pufa) szperałam w internecie i porównywałam oferty mało znanych sklepów meblowych.remont pokoju

Zysk z tego remontu jest oczywiście tylko hipotetycznym zyskiem, ponieważ z góry założyłam budżet 1500 zł. Jednak porównanie robi wrażenie, patrząc na fakt, że mój cały budżet na remont pokoju to cena jednej kanapy w IKEA. 

Kanapę i fotel/pufę zamówiłam od producenta Wiki meble, aż z Łodzi. Bałam się trochę zamawiać takie meble przez internet, ale nie żałuję. Kanapa i pufa są wykonane solidnie i z dobrej jakości materiału. Biurko natomiast zamówiłam w sklepie online mirat.eu, który pośredniczy w zakupach bezpośrednio od producenta mebli Vivaldii. Z biurkiem niestety były mniej przyjemne przygody, myślę jednak, że to temat na osobny wpis. Jednak nie polecam Wam producenta mebli Vivaldii, cena nie współgra z jakością.

Koniec końców jestem naprawdę usatysfakcjonowana swoim pierwszym małym remontem w życiu. Najbardziej cieszą mnie jednak meble, które sama malowałam. To dopiero jest satysfakcja!

 


A Wy macie, jakieś remontowe przygody? Sami robicie remont, czy zatrudniacie profesjonalistów? Podzielcie się w komentarzu! A jeśli Wam się spodobało, podajcie dalej. Może komuś się przyda!

Powiązane Posty

Lifestyle

8 blogów września – podsumowanie miesiąca

*Według Hemingway'a powinieneś przeczytać wpis w 1 min i 55 sekund. Daj znać ile zajęło Ci czytanie.  8 6 blogów września Wrzesień już za nami przyniósł brzydką jesień. Może niebrzydką, bo jesienne kolory to garść inspiracji, Czytaj więcej…

Lifestyle

Jak odnowić stare meble? #DIY

*Według Hemingway'a powinieneś przeczytać wpis w 2 min i 55 sekund. Daj znać ile zajęło Ci czytanie.  Nowe życie starych mebli Kiedy szykujemy się do zmiany wystroju naszego wnętrza, mamy dwie możliwości. Wyrzucić stare meble Czytaj więcej…

Lifestyle

Jak urządzić mały pokój? – mieszkanie w bloku

*Według Hemingway'a powinieneś przeczytać wpis w 1 min i 49 sekund. Daj znać ile zajęło Ci czytanie.  Jak urządzić mały pokój? Aranżacja wnętrz to ogromne pole do popisu dla naszej kreatywności i umiejętności. Urządzanie pomieszczeń Czytaj więcej…