*Według Hemingway'a powinieneś przeczytać wpis w 1 min i 36 sekund. Daj znać ile zajęło Ci czytanie. 

Gazetownik inny wymiar damskiej torebki

Gazetownik, jak sama nazwa wskazuje, służy nam do przechowywania gazet. W sklepach można znaleźć kilkadziesiąt rodzai, kolorów i stylów. Metalowe, drewniane, plastikowe, stojące, wieszane. Wszystko, czego dusza zapragnie. Niestety mają one również swoją cenę. Kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.
Widziałam nawet takie powyżej 100 zł. Dla mnie to za drogo, za drogo z czystego skąpstwa i tego, że uczę się oszczędzać.

Pomysł na gazetownik zrodził się spontanicznie podczas wylegiwania choroby w łóżku. Najbardziej podoba mi się fakt, że nie wydałam na niego ani złotówki! Poszperałam w starych gratach i zrobiłam porządki.

Gazetownik DIY

Co potrzebujesz?

  • nożyk do tapet
  • farba w sprayu ( ja użyłam srebrzanki)
  • karton
  • stara damska torebka
  • 30 minut wolnego czasu
  • deska/płyta mdf (opcjonalnie)Przygotowanie:

gazetownik 1

Z kartonu wytnij kawałki (dół i boki), którymi wypełnisz torebkę, aby była sztywna. Po zakończeniu malowania karton wyciągnij i przytnij tak, aby nie wystawał poza torebkę.

gazetownik 2

Przygotuj i zabezpiecz miejsce pracy. Maska na twarz (może być taka zwykła z apteki ok. 1,50 zł za sztukę), rękawiczki lateksowe (opcjonalnie). Zabezpiecz również powierzchnię, aby nie zabrudzić rzeczy znajdujących się w pobliżu.

 

 

gazetownik 3 malowanie

Zacznij malowanie (sprejowanie) z odległości ok. 25 cm. Zrób to równomiernie, tak aby nie powstały zacieki. Nie popełniaj mojego błędu (da się zlikwidować zacieki, ale to dodatkowy czas pracy).

 

gazetownik schnięcie

Po sprejowaniu pozostaw do wyschnięcia na 4 bądź 24 godziny, zależnie od rodzaju użytej farby.

 

 

gazetownik płyta mdf

Opcjonalnie gotowy gazetownik możesz przybić gwoździami do płyty mdf.

 

 

 

 

 

 

Oszczędność 100%

  • torebka stara (miała chyba z 6 lat) koszt: 0 zł
  • farba w sprayu (pozostałość po robótkach mojej mamy) koszt: 0 zł
  • płyta mdf (odpadek z transportu) koszt: 0 zł
  • SATYSFAKCJA BEZCENNA

gazetownik collage

 


A Wam, jak się podoba taki recykling? Podzielcie się w komentarzu również swoimi pomysłami DIY na wykorzystanie starych rzeczy. Jeśli chcecie wypróbować ten pomysł, pobierzcie skróconą instrukcję DIY w pdf.

Powiązane Posty

Lifestyle

8 blogów września – podsumowanie miesiąca

*Według Hemingway'a powinieneś przeczytać wpis w 1 min i 55 sekund. Daj znać ile zajęło Ci czytanie.  8 6 blogów września Wrzesień już za nami przyniósł brzydką jesień. Może niebrzydką, bo jesienne kolory to garść inspiracji, Czytaj więcej…

Lifestyle

Jak oszczędzić na remoncie pokoju? #z zakupoholiczki do sknery

*Według Hemingway'a powinieneś przeczytać wpis w 1 min i 57 sekund. Daj znać ile zajęło Ci czytanie.  Obniżenie kosztów remontowych Przygotowanie budżetu do remontu nie jednemu spędza sen z powiek. Często też, trzeba posilić się Czytaj więcej…

Lifestyle

Jak odnowić stare meble? #DIY

*Według Hemingway'a powinieneś przeczytać wpis w 2 min i 55 sekund. Daj znać ile zajęło Ci czytanie.  Nowe życie starych mebli Kiedy szykujemy się do zmiany wystroju naszego wnętrza, mamy dwie możliwości. Wyrzucić stare meble Czytaj więcej…